Kazán szerelő – Telefonos elérhetőség: A hét minden napján 7-18 ó
Kazán szerelő
Az ajánlatkérők a kazánok címszó alatt sokan értik a cirkót, a gázvízmelegítőt, az álló gáz-, és vegyes tüzelésű kazánokat is. Még a megrendelés előtt telefonban, vagy emailben mindenképpen tisztázni kell, mit is jelenet a leendő megrendelő számára a kazán szerelés fogalma, ill. a készülék típusa.
Tudniuk kell, hogy a szerelők jelentős százaléka bizonyos készülék típusokra specializálódik, ill. a „gázkazán szerelők” nem feltétlenül foglalkoznak pl. kéményépítéssel, terveztetéssel, engedélyeztetéssel, a készülék gázművek felé való átadásával (gázmeóval).
Kazán szerelés
Kazán szerelő alatt érjük azt a szerelőt, aki rendelkezik megfelelő képesítéssel és szakmai tudással a gázkészülék javítása, karbantartása, tisztítása terén, esetleg gázberendezést cserél, üzemel be és persze rendelkezik fényképes igazolvánnyal is.
Gyakran felmerülő kérdések: Mit tegyek?
1.) Kérdés: Gázszivárgás előjele
1.) Válasz: Erős gázszag a lakásban, vagy az adott helyiségben, pl. a cirkó, a konvektor, a vízmelegítő, vagy a gázóra körül. (Sokak számára talán furcsán hangzik, de tudta azt, hogy a vezetékes gáz is alap esetben színtelen, szagtalan gáz, éppen ezért szagosítják?) Ha gázszivárgást tapasztal zárja el a készüléke előtti gázcsapot, vagy a gázórát, majd szellőztessen és haladéktalanul hívjon gázszerelőt.
2.) Kérdés: Szénmonoxid mérgezés tünetei
2.) Válasz: Fejfájás, hányinger, idegrángás, eszméletvesztés, halál.
Ha ezen enyhébb tüneteket érzékeli saját magán zárja el a készüléke előtti gázcsapot, vagy a gázórát, majd szellőztessen és haladéktalanul hívjon gázszerelőt.
3.) Kérdés: Szénmonoxid érzéskelő elhelyezése
3.) Válasz: Mivel a levegőtől kisebb a fajsúlya, ezért felfelé szál és onnan kezdi el betölteni a teret, amely a 2.pontban említett tüneteket eredményezheti
4.) Kérdés: Kaphatok-e szénmonoxid mérgezést pl, egy parapetes konvektor, vagy kondenzációs, turbós kazán esetén?
4.) Válasz: Nem, mivel azok zárt égésterű készülékek, ami azt jelenti, hogy az égéshez szükséges levegőt kívülről kapja, vagyis nem a lakásból vonja el az oxigént.
5.) Kérdés: Tud-e garancia-füzetet lepecsételni és úgy beüzemelni gáztűzhelyet?
5.) Válasz: Igen, regisztrált gázszerelőként jogosult vagyok a gázkészülék beüzemelésre is.
Kit hívjunk?
1.) Gázszag esetén – regisztrált gázszerelőt!
A hiba fő oka általában valamelyik gázkészülék, vagy gázbekötő cső tömítésének meghibásodása. Igen ritkán, de előfordul a gázcsőhálózat meghibásodása is (pl. a korábban menetes kötésekkel szerelt – többnyire belvárosi bérházakban szerelt gázcsőhálózatok – , vagy a gázóra valamely tömítőjének elhasználódása. Az ilyen 40-50 éve szerelt menetes kötésű gázcsőhálózatok tömítései folyamatosan elöregednek, melyek szivárgáshoz vezetnek. Ilyen esetben javaslom olyan gázszerelőt hívjanak, aki gázcsőszereléssel is foglalkozik. (kazánszerelő)
Házi praktika! A hiba okát első körben keressük a gázkészülék és a gázcsap közötti részen a flexibilis csöveknél, vagy azok tömítőinél. A hibabehatárolását házilag is el tudják végezni egy kis szappanos hab segítségével. Ha jelentős a szivárgás, akkor a készülék előtti golyóscsapot, vagy a gázóra főelzáróját azonnal zárják el, utána alaposan szellőztessünk ki! (Ha a gázórából folyik a gáz, annak hibaelhárítását a Gázművek szakemberei végzik!)
Hibás gázszagot eregető gázkészüléket ne használjunk, és ne is kísérletezzünk annak begyújtásával!
2.) Ha fáj a fejünk, ugyanakkor nem vagyunk front-érzékenyek sem – regisztrált gázszerelőt!
Nyílt égésterű készüléknél nem zárható ki a füstgáz-visszaáramlás. Ennek főbb okai:
- gázkészülék meghibásodása
- karbantartás hiánya
- a szellőztetés hiánya
- kémény nem megfelelő állapota
3.) Ha csepeg a víz a kazánból, vízmelegítőből, cirkóból – regisztrált gázszerelőt!
a.) Ha a kazánból, a cirkóból csepeg a víz, akkor a rendszerben lévő nyomás esésére készüljünk, mely a készülék működésének feltételeit befolyásolhatja. Ilyenkor rendszeresen ellenőrizzük a fűtési rendszer nyomásmérőjét, hogy leesett-e a nyomás, avagy sem. Ha csökken, akkor kicsit töltsünk rá és ellenőrizzük le ismét a nyomásváltozást! (kazánszerelő)
b.) Ha a gázvízmelegítőből csepeg a víz ott nyomásesésre a cirkóhoz hasonlóan nem számíthatunk. Ha szükséges – és aggodalmaskodunk – zárjuk el a készülékhez vezető elzáró szelepet, mely általában a készülék alatt megtalálható.
4.) Ha csepeg a víz a cirkó előtti szakaszon – lehetőleg olyan fűtésszerelőt, aki a gázszerelésben is jártas!
Azért fontos két szakmában jártas szakit hívni ilyen esetben, mert nem zárható ki, hogy a gázkészüléket is meg kell bontani a hibaelhárítás idejére. (kazánszerelő)
Miben kérheti segítségemet?
- kazán szerelés
- kazán javítás
- kazán karbantartás
Minden esetben tájékoztasson a készüléke típusáról. Ha nem tudja, milyen van önnek felszerelve, akkor emaiben küldjön legalább egy fotót készülékéről.